Biežāk uzdotie jautājumi
1. Kā notiek cenu sinhronizācija tāmei ar datu bāzi?
Tam ir paredzēts rīks programmā, kas atrodams zem Tāme -> Tāmes datu apstrāde -> Tāmes datu sinhronizācija ar datu bāzi. Detalizētu aprakstu par tāmes datu sinhronizāciju var apskatīt programmas interaktīvajā palīgā (Palīgs atrodams programmas vidē, piespiežot taustiņu "F1", vai arī lejupielādējot - spiežot šeit )
2. Kā notiek normatīvu resursu cenu sinhronizācija?
Pēc noklusējuma, pievienojot normatīva darba posteni tāmē, programmai vajadzētu automātiski paziņot, ka ir konstatēta nesakritība normatīvu un cenu datu bāzēs. Tomēr, ja šis logs automātiski neuzrādās vai arī kādu iemeslu dēļ sinhronizācija nav nepieciešama, jādodas uz "Rīki"->"Uzstādījumi..."->"Vide" un jāizķeksē/jāieķeksē izvēles rūtiņa pie teksta "Sinhronizēt normatīvu un cenu datu bāžu ierakstus".
3. Es nevēlos, lai automātiski saglabātos resursu cenu ieraksti, veidoti tāmes dokumentā. Ko darīt?
Lai nesaglabātos resursu ieraksti un cenu izmaiņas, ir iespējams atķeksēt iespēju “Automātiski saglabāt izmaiņas izmaksu ierakstu cenās”. Šis ķeksītis atrodams zem Rīki-> Uzstādījumi -> Vide
4. Nevēlos uzrādīt tāmes detalizētajā izdrukā (ar izvērstu resursu uzskaiti) atsevišķus resursus/ resursu grupas. Ko darīt?
Tādā gadījumā jādodas uz "Tāme"->"Kopējie uzstādījumi..."->"Detalizēti", zem kā atrodami vairāki izdruku veidi, un katram no tiem ir uzrādāmi specifiskie uzstādījumi. Viens no specifiskajiem uzstādījumiem ir izvēles logi (darba algai, materiāliem, mehānismiem, citiem izd.), kuros tiek pateikts, vai detalizētajā izdrukā uzrādīt izvērstu resursu grupu, vai ne. Ja detalizētajā izdrukā ir vēlme neuzrādīt tikai atsevišķus resursus, tad galvenajā tāmes sastādīšanas logā, labajā pusē zem izmaksu kopsavilkuma ir atrodama maza printera ikoniņa "Posteņa drukāšanas parametri", kur pieejami tie paši izvēles logi, kas iepriekšminētajā uzstādījumu logā.
5. Problēmas ar reģistrāciju - pirmajā reizē automātiskā reģistrācija notiek veiksmīgi, tomēr, nākošreiz atverot programmu, programma atkal pieprasa reģistrāciju.
Šāda problēma ir sastopama versijās 2009.3 (un vecākās), pamatā ierobežotu operētājsistēmas lietotāja tiesību dēļ. Tādā gadījumā risinājums būtu atvērt programmu kā administratoram, vai, ja tas nestrādā, uz doto brīdi uzstādīt lietotājam administratora tiesības un atvērt programmu.
6. Ko darīt, ja programma, reģistrējot licenci, saka, ka ir kļūdains reģistrācijas nummurs?
Šāda problēma ir sastopama versijās 2009.3 (un vecākās). Ja tā notiek, tad ir jāizdzēš "NetCoWin.ini" fails, kurš atrodas zem C:\Windows mapes un jāatver programmu atkārtoti.
7. Gatavojos iegādāties jaunu datoru. Kā man rīkoties, lai programmu varētu izmantot arī jaunajā datorā?
Ja ir iegādāta programmas licence vienai darba vietai, tad jārēķinās, ka uz abiem datoriem programmu vairs nevarēs izmantot, tāpēc noteikti jāanulē licence programmai uz līdzšinējā datora. Detalizēti aprakstītas darbības pieejamas šeit.
8. Kāpēc es nevaru atjaunot datus no interneta?
Programmas jaunākajai versijai šāda problēma galvenokārt var parādīties, ja lietotājam nav piešķirtas administratora tiesības (programma jāatver kā administratoram - run as administrator).
9. Programmu nevaru atvērt, atverās logs ar tekstu "Kļūda, inicalizējot pieslēgumu datu bāzēm". Kā rīkoties?
Tā var notikt, ja programmas datu bāzes fails ir kādā veidā bojāts. Izplatītākais iemesls tam var būt programmas piespiedu aizvēršana brīdī, kad tiek lejupielādēti veikalu resursu cenu dati. Lai atgūtu datus, nepieciešams atvērt "TSBackup" mapi (C/Users/(lietotāja nosaukums)/Appdata/Local/). Ja mape "AppData" neuzrādās, tad skatīt šo rakstu - par "hidden files and folders". Tālāk, no mapes "TSBackup" jāņem fails tame_settings_user.2014_12_19 (datums šajā gadījumā jāņem iespējami aktuālākais) un jāiekopē mapē C/Users/(lietotāja nosaukums)/Appdata/Local/, pēc tam datuma daļu pārsaucot par .bin. Tātad - faila nosaukumam jābūt - tame_settings_user.bin .Veco datu bāzes failu (tame_settings_user.bin) nepieciešams izdzēst.
10. Pēc kāda principa tiek rēķināts pieskaitījuma tips "Tai skaitā?"
Šajā gadījumā ir viegli atbildēt ar piemēru. Pieņemsim - darba ņēmēja sociālais nodoklis (10.5% -2015.g) ir iekļauts tiešajās izmaksās, kuras sastāda 100 EUR, tātad,10.5% netiek rēķināti no 100eur, bet no (100/1.105)90,5 EUR. Tātad, šajā gadījumā summa, kas sastādītu 10,5%, būtu 9.5 EUR.
11. Kāpēc programmā, drukājot vai eksportējot tāmi uz "Excel" failu, Euro zīmēs vietā (€) tiek rādīta dolāra zīme ($)?
Valūtas koda problēma arī tiek atrisināta līdzīgi kā problēma ar mīkstinājuma zīmēm. (Control panel -> Clock, language and region -> Region and language -> zem sadaļas Formats -> Additional settings). Uzlēcošajā logā zem sadaļas Currency; Currency symbol ir jāmaina uz „€” .
12. Kāpēc programmā garumzīmes tiek aizstātas ar melniem kvadrātiņiem kopsavilkuma logā?
Iesakām pārliecināties, ka reģionālajos uzstādījumos ("Control panel" -> "Clock, language and region" -> "Region and language" ) zem sadaļas "Administrative" iestatījumos ir noteikts - Current language for non-Unicode programms: Latvian (Latvia). Ja tā nav, nepieciešams spiest uz "Change system locale..." un izvēlēties Latvian (Latvia).